Uudised

Oleme kolinud - uus aadress!

Alates 4. novembrist asume uuel aadressil!

Liit: üha enam korteriühistuid otsustab majade täieliku uuendamise kasuks

Enamik renoveerimist plaanivaid korteriühistud otsustab kortermaja täieliku uuendamise kasuks, sest kompleksne renoveerimine annab energia säästmisel parima tulemuse ning on ka riikliku toetuse saamise tingimus.

Korteriühistud: korteriomandi eelnõu muudab elu kohati keerulisemaks

Justiitsministeeriumis ettevalmistusel olev korteriomandi ja -ühistu seaduseelnõu vajab kindlasti täiendusi, et ühistute huvid oleksid kaitstud, teatas Eesti Korteriühistute Liit.

Ühistu võib libeda tee eest saada kuni 1300 eurot trahvi

Trahvini jõuab asi siis, kui tänav on päevi koristamata, vahetult pärast lumesadu mupo ei tule.

10 küsimust, mida küsida ühistult enne korteri ostu

Enne korteri ostmist tasub ühendust võtta korteriühistuga ja küsida alljärgnevad küsimused. Nii on võimalik aru saada, kui hästi on korraldatud ühistu tegevus ja kas ühistul on potentsiaalseid probleeme.

Politsei ja päästjad korteriühistutele tühje kortereid ei ava

Tühjalt seisvate korteritega hädas ühistud loodavad politsei abil neisse sisse pääseda, et seal hädavajalikke töid teha.

Korteriühistu üksikliige saab ühistu käekäiku mõjutada

Korteriühistu liikmelisusega kaasnevad sageli suured püsikulud, mis on suunatud kortermaja ühise majandamise ja korteriühistu liikmete ühiste huvide esindamise tagamiseks.

Korteriomanike kontaktandmete esitamine ühistule võib saada seaduseks

Korteriühistute Liit soovib seadusse sisse kirjutada sätte, mis kohustab korteriomanikke oma tegelikke kontaktandmeid ühistule esitama.

Vahetusvaip aitab ühistul säästa koristuskulusid

Piisavas koguses vahetus­vaipu aitab kortermajadel vähendada koristuskulusid kuni 40%, sest suurem osa mustust kantakse sisse jalatsitega.

Korteriühistu vajab tegusat ja tarka juhti

Laiemale avalikkusele on Erki Möller tuntud Eesti ühe tippmuusikuna, rahvusorkestri ERSO trompetistina. Kuid peale selle juhib mees ka pealinna kaht korteriühistut.
Vanemad uudised