Uudised

Kuidas asutada korteriühistut?

Selleks, et kortermajas asutada toimiv ühistu, tuleks esmalt välja selgitada, millised on korteriomanike soovid.

KredEx: korterelamute huvi rekonstrueerimistoetuse vastu on tõusnud

Augustis laekus KredExile 32 rekonstrueerimistoetuse taotlust, toetuse eraldamise otsus tehti 42 korterelamule kokku 1 261 175,64 euro ulatuses.

Korteriühistuid pitsitab toetuste saamise kord

Kortermajade korrastamiseks mõeldud toetusrahast võib suur osa kasutamata jääda.

Korteriühistud: parkimine tekitab peavalu

Parkimisega seonduvad probleemid teevad muret korteriühistutele üle Eesti. Eesti Korteriühistute Liidu juhatuse liikme Urmas Mardi sõnul tuleks parkimiskohtade kasutuskord kaasomanike vahel täpselt paika panna.

Remondiplaane tuleb ühistus tutvustada

Tänavune lumerohke ja pakaseline talv ning sellega kaasnenud lume- ja purikatõrje ning üüratud soojaarved on ühistute eelarvetesse jätnud päris kindlasti märkimisväärsed augud. Kuidas selle valguses ühistuliikmetele remondiplaane tutvustada?

Kompleksne renoveerimine toob mitmekülgset kasu ja kokkuhoiu

Eestis elab enamik inimesi korterelamutes, mis on vanemad kui 20 aastat. Ajal, mil suur osa kortermajadest ehitati, olid nõudmised nii ehituskvaliteedile kui ka energiatõhususele peaaegu olematud, kirjutab Ober-Hausi Kinnisvara haldusjuht Sven Olev erileh

Korterelamu parkimiskorra üle ei saa otsustada ühistu üldkoosolekul

Korteriomandit ostes pöördutakse notari poole sageli küsimusega, kas ja kuidas on korteriomandi omandajale tagatud parkimiskoht korterelamu juurde kuuluval maa-alal.

Korteriühistud: eelistada tuleks tervikrenoveerimist

Eesti Korteriühistute Liidu juhatuse liige Urmas Mardi soovitab kortermajade puhul eelistada tervikrenoveerimist ning kutsub kortermaju üles pöörama suuremat tähelepanu energiaauditile.


Korteriühistud: renoveeritud majad on korteriostjate seas hinnas

Paranev majanduslik olukord annab kinnisvaraturule uut hoogu, ealvnenud on ka eluasemelaenude turg. Korteriühistute Liidu hinnangul tunnevad korteriomanikud järjest aga suuremat huvi elamu üldise seisukorra ja selle parandamise vastu ning ostjad eelistava

Palgatud haldaja pole alati parim peremees

Maja eest hoolitsemise üleandmine haldusfirmale võib korteriühistu liikmetele olla küll mugavam, kuid probleemid tekivad kontrolliga ühistu raha kasutamise ja lubatud tööde teostamise üle.
1 2 3 Veel vanemad uudised» Uuemad uudised